Sokan feltették már magukban azt a kérdést, hogy vajon miért is olyan sikeres az Apple majd összes terméke. A lent látható két ötlet, részben megadja a válasz erre a kérdésre.
BOOK
Nem kell megijedni, nem fogom a cég sikerét boncolgatni, azt meghagyom a szakértőknek és az okoskodóknak. Két érdekes, de nem világújdonság cuccról lesz szó. Az egyikhez hasonló termék már szerepelt itt a CYD-en. A BookBook terméke után most itt van egy újabb jópofa megoldás arra, hogy miként is hordhatjuk azokat a szerkezeteket, amik már most is, de a jövőben valószínűleg még jobban meghatározzák a szórakoztató elektronikai piacot. Ennek a tárolónak egyszerűen a BOOK nevet adták. Remélem viszont, hogy egy bookbookbook már nem fog megjelenhhi, hanem inkább valami kreatívabb nevet adnak majd neki. :) Két Minnesotta-i tervező gondolta újra a fent említett ötletek, miközben egy teljesen más munkán, művészek monográfiáján dolgoztak. A munka folyamatában észrevették, hogy a könyvborító mennyire is időtálló megoldás arra, hogy megvédje a tartalmat, ami alatta található. Mindamellett, hogy tisztelik a hagyományos könyveket arra jutottak, hogy ez a „kabát” védhetne mást is, nem csak a papírlapokat. Az ő esetükben ez pontosan három termékre koncentrálódott, az Amazon Kindle-re, az Apple iPad-ra és MacBook-ra. A Kindle esetében meg lehet vásárolni a régebbi és az újabb DX változathoz is. A MacBook-nál pedig a tizenhárom hüvelykes MacBook, MacBook Pro és MacBook Air kaphat ilyen tokot.
A BOOK termékek mindegyike kézzel készül egy kis, Minnesotta-i stúdióban. A külsejét kemény vászonborító fedi, ami tépőzárral akadályozza meg, hogy a tok véletlenül kinyíljon. A borító halvány-szürkés árnyaltú és háromféle megoldásban lehet megrendelni. Az elsőnél az eredeti BOOK logóval, a második esetben egy kiválasztott saját szöveggel (5$ felárért), a harmadiknál pedig üres fedlappal. A belsejében újrahasznosított filc anyag található, ami megakadájozza, hogy a benne található eszköz feleslegesen mozogjon és egy bizonyos mértékig védje az apróbb fizikai hatásoktól.
Mindegyik termék 89 dollárba kerül, ami körülbelül 17 500 forint. Ez azért elég húzós, de ha figyelembe vesszük, hogy ez stílus termék és olyan eszközökhöz is készült, amik valamilyen szinten státusznak számítnak, akkor nem vészes. Arról nem is beszélve, hogy a MacBook esetében pedig egy akár fél millió forintot is elérő eszköz kerülne bele. A könyvespolcon mindenesetre nagyon szépen mutat és a megvalósítás is megér egy piros pontot.
DEW Quiver
A másik termék a DEW Quiver nevű „táskája”, ami tulajdonképpen nem is egy táska, hanem egy pánt. Ebben több rekesz is található, ami egy pénztárca és iPhone vagy iPod Touch tárolására képes. Létezik számtalan alternatív megoldás arra, hogy miként is tároljuk a médialejátszónkat, vagy telefonunkat. Ebben az esetben viszont jobban átgondolták azokat a problémákat, amik egy fiatal mindennapjaiban felmerülhetnek. Például, ha sportol vagy csak sokat mozog, akkor nem lehet nála táska, az övtáska meg lehet, hogy zavarná, mondjuk parkour, vagy deszkázás közben. Ezért jutottak erre az eredményre.
A másik probléma lehet a fülhallgató kábele, amit egyszerűen belevezettek a pántba és onnan csak a végén, a nyakunk magasságában bukkan elő. A pánton a Fibretronic connectedwear nevű megoldása szolgál arra, hogy ne kelljen az alap funkciókért folyamatosan elővennünk az iPhone-t. Ezzel a megoldással, elindíthatjuk, szüneteltethetjük, léptethetjük és a hangerejét is állíthatjuk a zeneszámoknak.
Az ára csak nem annyi, mint a BOOK esetében, 85 dollár, ami viszont drágának számit egy ilyen „táskáért”, hiszen ezért az árért már egy elég jó minőségű hátizsákot is kaphatunk, igaz abban nincs beépített vezérlő.
Zárásként pedig, nem feltétlen az jelenti egy termék sikerességét, hogy mennyire érzékeny a felülete, vagy gyors. Habár ezekben a fent olvasható termékek mind jó tulajdonságokkal rendelkeznek. A körülötte megmozgatott kreatívok és gyártók, akik ontják magukból az ötletes felhasználás milliónyi változatát, mind hozzájárulnak, hogy ikont teremtsenek egy egyszerű eszközből.