Az netes fejlődésnek számos állomása van. Vannak technológia jellegűek és vannak üzletiek, de talán, ami a leginkább érdekli az átlagos felhasználókat, azok a hangulatjelek. :D
Ez utóbbit inkább viccnek szántam, de az biztos, hogy az ember elektronikus kommunikációjában fontos szerepe van. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de velem már előfordult, hogy félreértettem egy elektronikus dialógust csak azért, mert nem hallottam a hangsúlyt, ami mellette volt vagy nem láttam az arcát a beszélgetés másik szereplőjének. Nyilván ehhez az is kell, hogy néha nem fogalmaznak egyértelműen a párbeszédben résztvevők. Ezekben a helyzetekben nyújthatnak segítséget a hangulatjelek. Egy-egy mondatnak akár teljesen más jelentést kölcsönözve.
Ezek a hangulatjelek egyezményesek, a legtöbb országban egy smiley-t, vagy egy sad face-t simán megértenek. Nem így japánban, ahol, mint sok esetben, a hangulatjelek világában rejlő összes lehetőséget kiaknázva, egy egész kifejlett rendszert alkottak. Ez gondolom többek között abból is fakadhat, hogy az írásmódjuk is alapvetően jeleken alapul. De találgatásban nem nagyon mennék bele.
Ami tulajdonképpen ennek a posztnak a témája, az a Kaoiro nevű hangulatjel-pecsét. Tudom, eszméletlenül hangozhat, de a ginghami co., ltd látott abban fantáziát, hogy egy alapvetően elektronikus kommunikációban használt jelrendszert átültessen a valóságba. A pecsételő egy 30×27×100 milliméteres, 7 tárcsás eszköz, tárcsánként 20 szimbólummal. Ezekkel az adottságokkal lehetőség van arra, hogy a kaimoji (a japán hangulatjelek) akár 2000 változatát megjelenítsük. Így, ha esetleg a modern kor gyermeke arra vetemedne, hogy papírra vetne egy pár sort és kifejezné a pontos érzelmeit, a Kaoiro-val megteheti. Az ára 2 700 yen, ami körülbelül 5 860 forint.